İngilizce Türkçe
Ölçüm

Güneş Ölçüm İstasyonları

Güneş Ölçüm İstasyonlarımız, Türkiye tek yetkili distribütörü olduğumuz ölçüm sensörlerinde 60 yıllık bir Alman firması olan Theodor Friedrichs GmbH ile ortak geliştirdiğimiz, EPDK tarafından hazırlanıp, 31 Mart 2012 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan "RÜZGAR VE GÜNEŞ ENERJİSİNE DAYALI LİSANS BAŞVURULARINA İLİŞKİN ÖLÇÜM STANDARDI TEBLİĞİ"ne ve MGM tarafından hazırlanıp, 10 Temmuz 2012 tarihinde  Resmi Gazetede yayımlanan "RÜZGAR VE GÜNEŞ ENERJISINE DAYALI LISANS BAŞVURULARI İÇIN YAPILACAK RÜZGAR VE GÜNEŞ ÖLÇÜMLERI UYGULAMALARINA DAIR TEBLIĞ”E uygun komple bir sistemdir.

http://www.experenerji.com.tr/upload/image/Theodor-Friedrichs-logo.png            http://www.experenerji.com.tr/upload/image/kippzonen.png             http://www.experenerji.com.tr/upload/image/THIES.gif

http://www.experenerji.com.tr/upload/image/piranometre.jpg

 

Kipp & Zonen First Class Piranometre 

 

 

http://www.experenerji.com.tr/upload/image/guneslenme-suresi.jpg

Kipp & Zonen Güneşlenme Süresi sensörü veya Muadili

http://www.experenerji.com.tr/upload/image/yon.jpg

 Theodor Friedrichs Rüzgar Yön Sensörü

http://www.experenerji.com.tr/upload/image/anemometre.jpg
  Theodor Friedrichs Rüzgar Hız Sensörü

http://www.experenerji.com.tr/upload/image/sicaklik-nem.jpg
Theodor Friedrichs Sıcaklık ve Nem Sensörü 

 

http://www.experenerji.com.tr/upload/image/combilog-datalogger.jpg
Theodor Friedrichs Combilog 1022 Datalogger

 

 

Exper Enerji olarak firmamız tüm bu cihazların bulunduğu Güneş Ölçüm İstasyonlarını Theodor Friedrichs GmbH firmasınında verdiği güçbirliği ile anahtar teslim olarak kurmaktadır.

 

Neden EXPER ENERJİ?

 

1.   EPDK ve MGM’ye TAM UYUMLULUK

Exper Enerji güneş enerjisi ölçüm istasyonları verileri doğrudan MGM serverlarına, MGM’nin istediği formatta gönderir. Ek olarak istasyon sahibi gibi 3-4 farklı noktaya da aynı anda verileri mail olarak gönderir. Yönetmeliklere TAM UYUM bu şekilde gerçekleşmiş olur. 

2.   Kolay Kurulum ve İşletme

Tüm sistem mobil olarak tasarlanmıştır. 1 kişi tarafından otomobil bagajında kolaylıkla nakil edilebilir ve montajı yapılabilir. Sistemde 2 adet enerji beslemesi mevcuttur. Herhangi bir sıkıntıdan dolayı veri çekilemese de ölçüm sistemi ayrı bir yerden beslendiği için ölçüm yapmaya devam eder. Kullanılan datalogger 14 kanallı ve ekranlıdır. Sahada herhangi bir bilgisayar olmadan veriler izlenebilir. Dataloggerın hafızası 2 gb olduğu için 6-7 yıl sıkıntısız verileri kaydedebilir. Cihazların bağlandığı tripod ağır doğa koşulları için özel olarak tasarlanmıştır.

3.   İstasyon Avucunuzun İçinde – FULL OTOMASYON

Güneş ölçüm istasyonunu cep telefonu mesajıyla uzaktan kontrol edebilirsiniz. İstasyon düşük sıcaklıklarda ve düşük voltajda uyarı maili atarak sizi uyarır ve veri kaybının önüne geçersiniz.

4.   Alman Kalitesi

Exper Enerji güneş enerjisi ölçümleri için özel olarak üretilmiş Alman Theodor Friedrichs firmasının dataloggerını ve rüzgar hız, yön, sıcaklık, nem sensörlerini kullanır. Böylece ölçüm istasyonları farklı farklı markaların bir araya gelmesiyle değil tümü aynı üreticiden gelen sensörlerden oluşur.

5.   Bankable Kalibrasyon

İstasyonlarda kullanılan tüm sensörler EPDK ve MGM normlarına uygun bankable, akredite Alman kalibrasyon sertifikalıdır.

6.   Servis

Exper Enerji satışa kadar değil satış sonrasında da üstün servis kalitesiyle istasyonlardan maksimum verim alınmasını sağlar. Exper Enerji kurulumunu yaptığı istasyonlara Türkiye’nin neresinde olursa olsun 48 saat içerisinde müdahalede bulunmayı taahhüt eder.

7.   Müşteri Memnuniyeti

Exper Enerji alıp satıcı değil, tek yetkili distributör belgesine sahip bir mühendislik firması olduğu için her şartta müşterilerinin yanındadır.

8.   Kısa Süreli Teslimat

Exper Enerji sektörün ihtiyaçlarını zamanında karşılayabilmek için stok teslimi satış yapar.

9.   Üstün Kurulum

Exper Enerji’nin kurduğu istasyonlar bir mühendis gözetiminde, Almanya’da eğitim görmüş personel tarafından kurulur.

Bazı Güneş Ölçüm İstasyonu Referanslarımız (MGM onaylı) 35 Adet

Kayseri ve Civarı T.A.Ş.(2 Adet)

Conecon En. LTD. ŞTİ. (5 Adet)

Else Müh. LTD. ŞTİ. (9 Adet)

Seiso Enerji A.Ş. (6 Adet)

Teknar En. Ür. A.Ş. (3 Adet)

Santeks Enerji Üretim A.Ş.

Ner En. LTD. ŞTİ. (2 Adet)

Renoe Enerji A.Ş.

Sayın Enerji A.Ş.

Uber Elektrik Ür. ve Dağ. A.Ş.

AGE Eenrji Yatırımları A.Ş.

Karel Elektrik Üretim A.Ş.

Atasolar LTD. ŞTİ.

EnerGY Danışmanlık

Canovate A.Ş.

PVD Enerji LTD. ŞTİ.

MTB Mühendislik LTD. ŞTİ.

RENET Projesi

 

EPDK Tebliğini indirmek için tıklayınız.

MGM tebliğini indirmek için tıklayınız.